Laserowe odmładzanie skóry – na czym polega i kiedy warto je wykonać?

Zmarszczki na twarzy powstają na skutek osłabienia włókien kolagenowych w skórze. Jest to proces, który postępuje wraz z wiekiem. Przy pomocy lasera można wzmocnić osłabione włókna i pobudzić produkcję nowego kolagenu, czego efektem jest odmłodzenie skóry. Wyjaśniamy, na czym polega lifting laserowy oraz komu go polecamy.

Na czym polega laserowe odmładzanie skóry?

Zabieg laserowego odmładzania skóry to mało inwazyjna terapia, która trwa kilkadziesiąt minut i odbywa się w warunkach ambulatoryjnych. W zależności od mocy użytego urządzenia procedurę wykonuje się bez znieczulenia lub po zastosowaniu kremu znieczulającego. Nowoczesne lasery dysponują dodatkowo systemem chłodzącym, który koi skórę w trakcie laseroterapii. Zabieg wykonywany jest przez lekarza lub kosmetologa.

Odmładzanie laserowe opiera się na biostymulacji skóry przy pomocy wiązki światła o specjalnie dopasowanej długości fali. Urządzenie powoduje podgrzanie skóry, czego efektem jest powstanie mikrouszkodzeń, które prowokują kurczenie się włókien kolagenowych oraz syntezę nowego kolagenu. Dzięki temu tkanka zaczyna się obkurczać i staje się bardziej napięta.

Optymalne efekty laserowego odmładzania skóry można osiągnąć po wykonaniu serii zabiegów. Specjaliści z Kliniki La Perla Klif w Warszawie zalecają od 3 do 6 powtórzeń, jednak podkreślają, że liczba i częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie. Odstępy pomiędzy zabiegami wynoszą 4–6 tygodni.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg odmładzania laserowego?

Laserowe odmładzanie skóry przeznaczone jest dla osób w każdym wieku, które pragną poprawić wygląd swojej twarzy bez użycia igieł czy skalpela. Ważne jednak, aby wcześniej odbyć konsultację ze specjalistą (kosmetologiem lub lekarzem), który zweryfikuje, czy w danym przypadku laseroterapia jest wskazania. Przeciwwskazania do laserowego odmładzania twarzy to m.in. ciąża, choroby nowotworowe, świeża opalenizna, stosowanie retinoidów, stany zapalne skóry, skłonność do bliznowców, epilepsja, rozrusznik serca, niektóre choroby autoimmunologiczne, przyjmowanie leków sterydowych.

Zobacz też:  Leczenie naturalne bólów reumatologicznych

Zaletą laserowego odmładzania skóry jest brak rekonwalescencji. Od razu po zabiegu można wrócić do wykonywania codziennych czynności. Niektóre lasery mogą spowodować obrzęk, zaczerwienienie, a nawet łuszczenie się naskórka, jednak nie stanowi to przeciwwskazania do powrócenia do pracy czy uprawiania umiarkowanej aktywności fizycznej. Należy jedynie pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem i przestrzeganiu zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry.

Efekty laserowego odmładzania twarzy

Efekt odmłodzenia po zabiegu laserowym możliwy jest dzięki napięciu i ujędrnieniu skóry. Dzięki pobudzeniu syntezy kolagenu w skórze zmarszczki w naturalny sposób się wypełniają i stają się mniej widoczne. Regenerujące działanie lasera przyczynia się również do usunięcia innych nierówności skóry, np. blizn potrądzikowych. Zabieg laserowy szybko redukuje objawy zmęczenia – odświeża poszarzałą cerę, likwiduje zmarszczki i zasinienia pod oczami. Przy pomocy tej technologii można również pozbyć się nie tylko zmarszczek, ale też innych objawów starzenia się skóry oraz przebarwień posłonecznych i melasmy.

Odwiedź stronę Find Beauty Expert, aby uzyskać więcej informacji.

Artykuł promocyjny



Zobacz także:
Photo of author

Paulina

Paulina to doświadczona redaktorka bloga, która pasjonuje się sportem i fizjoterapią. Jej głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat zdrowego stylu życia, rehabilitacji i technik treningowych. Paulina z wielkim zaangażowaniem pisze o różnych dyscyplinach sportowych, udostępniając czytelnikom praktyczne porady i inspirujące historie sukcesu.

Dodaj komentarz